Przyswajamy język

Wszystko co dotyczy naszych perypetii z językiem obcym!
Regulamin działu Tu również proszę o zachowanie zasad netykiety.

Re: Przyswajamy język

Postprzez Sówka » poniedziałek, 29 września 2014, 21:41

Nomka jest jakaś strona z tym kursem?
*** Samozwańcza pomysłodawczyni forum ***
- URLOP 06.10.2014 - 30.11.2014 -
Avatar użytkownika
Sówka
pierwsze koty za płoty
 
Posty: 213
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 08:12
Lokalizacja: Żary - Gubin - Monachium

Postprzez » poniedziałek, 29 września 2014, 21:41

 

Re: Przyswajamy język

Postprzez wichurra » wtorek, 30 września 2014, 07:11

Moim zdaniem nie ma jednej, dobrej książki do nauki gramatyki.
Bęza byłby dobry, gdyby nie trudne przykłady. Trzeba mieć już duży zasób słownictwa opanowany, żeby je w ogóle zrozumieć. Więc dla początkujących się nie sprawdza. Takie przynajmniej moje spostrzeżenia. Trochę tych książek do gramatyki mam i w każdej jest coś fajnego, ale żadna nie jest na tyle dobra, żeby wszystkie inne były już nieprzydatne.
wichurra
świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 08:09

Re: Przyswajamy język

Postprzez ziolkowa54 » wtorek, 30 września 2014, 10:34

wichurra napisał(a):Moim zdaniem nie ma jednej, dobrej książki do nauki gramatyki.
Bęza byłby dobry, gdyby nie trudne przykłady. Trzeba mieć już duży zasób słownictwa opanowany, żeby je w ogóle zrozumieć. Więc dla początkujących się nie sprawdza. Takie przynajmniej moje spostrzeżenia. Trochę tych książek do gramatyki mam i w każdej jest coś fajnego, ale żadna nie jest na tyle dobra, żeby wszystkie inne były już nieprzydatne.

Kupiłam to bo mi polecił pan na kursie opiekunów ,że niby takie swietne Repetytorium ,wydałam 43 zl ale nie wiem czy kiedykolwiek tego uzyję bo jak sama stwierdziłaś jest to trudna książka i na pewno nie dla osoby z takim niemieckim jak mój,ale....będzie czekać,może kiedyś się za nią wezmę,kto wie :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
ziolkowa54
pierwsze koty za płoty
 
Posty: 193
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 08:16

Re: Przyswajamy język

Postprzez wichurra » wtorek, 30 września 2014, 10:55

ziolkowa54 napisał(a):
wichurra napisał(a):Moim zdaniem nie ma jednej, dobrej książki do nauki gramatyki.
Bęza byłby dobry, gdyby nie trudne przykłady. Trzeba mieć już duży zasób słownictwa opanowany, żeby je w ogóle zrozumieć. Więc dla początkujących się nie sprawdza. Takie przynajmniej moje spostrzeżenia. Trochę tych książek do gramatyki mam i w każdej jest coś fajnego, ale żadna nie jest na tyle dobra, żeby wszystkie inne były już nieprzydatne.

Kupiłam to bo mi polecił pan na kursie opiekunów ,że niby takie swietne Repetytorium ,wydałam 43 zl ale nie wiem czy kiedykolwiek tego uzyję bo jak sama stwierdziłaś jest to trudna książka i na pewno nie dla osoby z takim niemieckim jak mój,ale....będzie czekać,może kiedyś się za nią wezmę,kto wie :lol: :lol: :lol:


Ja ją wykorzystywałam do przygotowań przed maturą - wtedy uczeń miał już słownictwo i gwoli przypomnienia różnych zagadnień można było to rozwiązywać.
Są takie książki z bardzo prostym słownictwem i prostymi przykładami, ale to też określony zakres gramatyki uwzględniają.
Więc się powtórzę - każda jest fajna, ale każda ma trochę inne zastosowanie. Nie ma tak, że sobie człowiek jedną kupi i całą gramatykę na niej obleci - no chyba, ze ma się już imponujący zasób słów, tylko o gramatyce blade pojęcie.
wichurra
świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 08:09

Re: Przyswajamy język

Postprzez ziolkowa54 » wtorek, 30 września 2014, 11:07

dokładnie tak, dlatego mam kilka innych ,które rozumiem i potrafię robić,wezmę sobie na wszelki wypadek ,bo nie wiem jak to z netem będzie, w razie co będę sobie zakuwać,widziałam taką książkę z wyd.Greg repetytorium dla gimnazjalistów i myślę,że ta będzie dla mnie bardziej odpowiednia, w poniedziałek jadę się wyrejestrować do PUPu to sobie podjadę do księgarni językowej i cos wybiorę do nauki, tam mi coś poradzą na pewno:)
Avatar użytkownika
ziolkowa54
pierwsze koty za płoty
 
Posty: 193
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 08:16

Re: Przyswajamy język

Postprzez wichurra » wtorek, 30 września 2014, 15:56

Zwróć może uwagę na tą pozycję - http://sklep.wsip.pl/produkty/alles-kla ... tyka-1479/
Wprawdzie słownictwo też trochę trudne, ale łatwiejsze jak u Bęzy. Jest też przejrzysta - jak otworzysz książkę, to lewa strona jest teorią, a prawa strona ćwiczeniami. Wygodne to jest. Najczęściej właśnie z niej korzystałam, ale to też z uczniami szkół średnich. Ale może Ci się spodoba.

Tą mniej lubiłam, bo nie jest przejrzysta i gorzej teoria wytłumaczona jest, ale ma łatwiejsze przykłady - http://www.ksiazki.org/produkt/262575/G ... z-plyta-CD

Nie polecam książek do gramatyki Huebera ani Pondsa - są chaotyczne, przykłady jakieś dziwne.

Najłatwiejsze przykłady znajdziesz tutaj - http://www.bookcity.pl/der-die-das-gram ... /pid/13216
Tylko, że bardzo ograniczona jest tam gramatyka, a i większość ćwiczeń taka typowo dla dzieci. Ale z pewnością łatwe to jest.
wichurra
świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 08:09

Re: Przyswajamy język

Postprzez ziolkowa54 » wtorek, 30 września 2014, 16:20

wichurra jesteś kochana ,podjade sobie do sklepu i popytam o te pozycje,na miejscu poprzeglądam i cos kupię,bo wiesz lepiej skromniej zaczynac a cos robić niż zakupić coś do czego się nie zabiorę ,bo nie wiem jak,to ma być fun dla mnie i przyjemność z nauki to wtedy to zrobię a inaczej rzuce no nie w kąt,ale elegancko gdzieś to porzucę i zapomnę o niej na lata :)
Avatar użytkownika
ziolkowa54
pierwsze koty za płoty
 
Posty: 193
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 08:16

Re: Przyswajamy język

Postprzez scarlet » wtorek, 30 września 2014, 17:01

Sówka napisał(a):
nomka napisał(a):Hyh.. no nie moge polubajkować, no!
A wykorzystam na pewno :)

A ja polecę tę książeczkę, która moze słuzyć do nauki jak też i być kołem ratunkowym, jest niewielka i ma mnóstwo przydatnych zwrotów.

http://wydawnictwokram.pl/rozmowki/243- ... 65125.html


Właśnie mam zamiar ją kupić po powrocie do domu

Sówka, kup też tę, ja mam obydwie, świetna sprawa.
http://wydawnictwokram.pl/rozmowki/195- ... 71337.html
Jak chodziłam na kurs przed wyjazdem, to zamówiłyśmy przez neta obydwie dla wszystkich kursantek,
nasza prowadzaca, jak pokazałam , oceniła je bardzo wysoko.
Na urlopie do 15.10, zaglądam teraz tutaj tylko z doskoku, ale od 16.10 się poprawię.
Czemu w domu ten czas tak szybko leci, ja się pytam??????
Avatar użytkownika
scarlet
świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 13:50

Re: Przyswajamy język

Postprzez ziolkowa54 » czwartek, 2 października 2014, 18:33

podesłał mi to kolega i zaczęłam sie po tym blogu kręcić i chyba to jest coś extra!

jest mnóstwo pożytecznych informacji,fachowych porad i filmy ,krótkie ze scenkami,no świetne to jest:)

http://languageflirt-de.blogspot.co.uk/ ... ladac.html
Avatar użytkownika
ziolkowa54
pierwsze koty za płoty
 
Posty: 193
Dołączył(a): wtorek, 16 września 2014, 08:16

Re: Przyswajamy język

Postprzez layla » niedziela, 11 marca 2018, 16:36

Dziewczyny, ja robiłam kurs podstawowy z języka niemieckiego, który był organizowany z Pflegehelden. Ze względu na brak czasu kurs robiłam online i w kazdej wolnej chwili mogłam do niego zaglądnąć zeby czegoś się nauczyć. Miałam do dyspozycji platformę e-learningową z wyszczególnionymi tematami/zagadnieniami
layla
świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 11 marca 2018, 16:26

Postprzez » niedziela, 11 marca 2018, 16:36

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do NA JĘZYKACH

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron